Периодично преминаване по пътищата на България на военнослужещи и техника от чуждестранни въоръжени сили във връзка с участие в международното учение на НАТО „Alliance Wall Exercise“  ще се извършва до 12 юли. За това информираха от Министерството на отбраната. Първито военни са започнали да се придвижват още на 27 юни.

По републиканската пътна мрежа ще преминат автоколони с военнослужещи и  военна техника от въоръжените сили на Република Франция и от въоръжените сили на Полша. Транспортирането ще се осъществява от Румъния до Учебен полигон „Ново село“ и обратно. Автоколоните ще бъдат ескортирани от Служба „Военна полиция“.