В УМБАЛ „Свети Георги“ - Пловдив е транспортирана с медицински хеликоптер от Ямбол 49-годишна жена, пострадала при тежката катастрофа на АМ "Тракия " вчера. 
Пациентката е в изключително тежко общо състояние, с опасност за живота и със сериозна политравма. 
След пристигането си в УМБАЛ „Свети Георги " тя е настанена в Клиниката по анестезиология и интензивно лечение, където ще ѝ бъдат осигурени всички необходими високоспециализирани медицински грижи.
Екипите на болницата оказват необходимата медицинска помощ.
УМБАЛ „Свети Георги“ изказва своите най-искрени съболезнования към семействата и близките на загиналите при трагичния инцидент две деца и бащата на едното от тях.  В този изключително тежък момент сме съпричастни към тяхната болка и скръб.