Роднини и приятели на загиналия при катастрофа в Пловдив моторист Недялко Бакалски протестираха пред Съдебната палата в градас настояване за справедливост. Четири години те очакват решението на съда, но делото продължава да се отлага, предаде Радио Пловдив.
Обвиняем е Иван Иванов, който с колата си блъска на кръстовище младежа. Семейството настоява за ефективна присъда.
Протестът беше подкрепен от представители на Сдружението "Ангели на пътя", а поредното заседание по делото вече започна.
Уморени и гневни сме от мудното законодателство , заявиха близките на загинлия младеж.
Болката ни е огромна , каза майката на загиналия Недялко Лиляна Бакалска, взела благородното решение да дари органите му след смъртта му, каквото е било и желанието приживе на младежа.
Както винаги сред протестиращите беше и Димитър - един от 4-мата трансплантирани.
Петя Иванова, председател на сдружението „Ангели на пътя“, обединяващо родители и близки на загинали при катастрофи от цялата страна, подчерта от своя страна, че подобни случаи не са единични.
