В пловдивския Дворец на шаха завърши Балканското първенство по стандартен шах с участието на 13 чужденци от 4 държави. Победи 14-годишният Анъл Фангарлиев от София, а в 4-те подтурнира по сила спечелиха съответно турците Беркай Далоглу и Ахмет Чалис и състезателите на шахклуб „Спартак” Стефан Томиславов и Георги Ненчев.
При децата призовата тройка се оформи от Атанас Тасков от Пловдив и турците Ахмет Чалис и Теоман Аккайнак, а при най-малките победи 7-годишният Мерт Чалис от Турция.
За всички деца имаше бонбони „на корем”, а за зрителите и играчите – много безплатни книги. Докато чакат, родителите можеха да четат в библиотеката някоя от хилядите книги или да пият кафе и закусват в барчето. Имаше и отделна стая за анализи на завършилите срещи със стенна демонстрационна дъска.
На трети и четвърти януари в Двореца на шаха ще се проведе за 37-и пореден месец най-реномираният български шахтурнир „ПЪРВИ УИКЕНД”, който е с ранг на Балканиада и утвърден от Световната шахфедерация FIDE за стандартен рейтинг, а обучението на шах и възпитанието на деца от 4 до 10 години е безплатно през цялата година.
